Bergets sjef virussmittet – mister mulig gullfeiring
Malmö-trener Jon Dahl Tomasson har testet positivt på koronaviruset og må holde seg borte når Jo Ing
Malmö-trener Jon Dahl Tomasson har testet positivt på koronaviruset og må holde seg borte når Jo Inge Berget og lagkameratene kan bli seriemestre søndag.
Det bekrefter den svenske fotballklubben på sine nettsider.
Malmö har ti poengs luke til forfølgerne i Allsvenskan når fire serierunder gjenstår. Med seier mot Sirius søndag kan gullfeiringen starte. Det blir i så fall uten lagets danske trener.
Dahl Tomasson skal ha fått symptomer på viruset under tirsdagens trening. Nå er han satt i isolasjon hjemme inntil han er symptomfri.
Dermed skal assistenttrener Daniel Bäckström lede Jo Inge Berget & co. i søndagens kamp.
– Det er utrolig trist at jeg ikke kan være sammen med laget på kampen søndag, men jeg tror på at staben og spillerne vil gjennomføre kampen på best mulig måte, sier trenerprofilen Dahl Tomasson.
Til Aftonbladet bekrefter Malmös administrerende direktør Niclas Carlén at flere i klubben er smittede.
– Vi har et positivt tilfelle til, sier han, men avviser samtidig at det er snakk om en spiller.
Noen mistanke om et større utbrudd har ikke Carlén.
– Nei, ikke sånn det er nå. Men det kan jo endres fra dag til dag, sier han.
Torsdag bekreftet også Sirius at en spiller i klubben har testet positivt på viruset. Vedkommende er isolert. Spillere og ledere skal testes i løpet av dagen.
Jon Dahl Tomasson var tidligere Åge Hareides assistent på det danske landslaget.
Torsdag ble det også kjent at en Sirius-spiller er virussmittet.
<p>(©NTB)</p>