• Vær hvor og når det skjer og delta i debattene - følg Tipsbladet.no på:
Følg med - følg Tipsbladet.no på:
Premier League Axel With Gogstad

Premier League-troppene: Aston Villa

Premier League-troppene: Aston Villa
Foto: Bildbyrån

Vi tar tempen på Villa Park.

Av AWGogstad

Med bare 24 dager igjen til en ny Premier League-sesong, sjekker vi i dag forholdene på Villa Park. Arsenal var i går første klubb ut i vår eksklusive nedtelling til Premier League 2021/22-sesongen. Aston Villa går løs på sin tredje sesong i det ypperste selskap etter opprykket fra Championship, og virker å ha det meste tilrettelagt for å ta nye steg denne sesongen.

Aston Villa

Keepere
26 Emiliano Martínez 28 år fra Argentina
12 Jed Steer 28 år fra England

Høyrebacker
2 Matty Cash 23 år fra England
24 Frédéric Guilbert 26 år fra Frankrike (tilbake fra lån i Strasbourg)

Midtstoppere
5 Tyrone Mings 28 år fra England
4 Ezri Konsa 23 år fra England
30 Kortney Hause 26 år fra England

Venstrebacker
3 Matt Targett 25 år fra England
18 Ashley Young 36 år fra England (ny fra Inter på free transfer)

Sentrale midtbanespillere
6 Douglas Luiz 23 år fra Brasil
19 Marvelous Nakamba 27 år fra Zimbabwe
7 John McGinn 26 år fra Skottland
25 Morgan Sanson 26 år fra Frankrike
14 Conor Hourihane 30 år fra Irland
41 Jacob Ramsey 20 år fra England

Kantspillere
10 Jack Grealish 25 år fra England
17 Trezeguet 26 år fra Egypt 
20 Emi Buendia 24 år fra Argentina (ny fra Norwich for €38,40 millioner)
15 Bertrand Traoré 25 år fra Burkina Faso
21 Anwar El Ghazi 26 år fra Nederland

Angrepsspillere
11 Ollie Watkins 25 år fra England
9 Wesley 24 år fra Brasil
39 Keinan Davies 23 år fra England

Manager: Dean Smith 50 år fra England - kom til klubben i oktober 2018.

Gjennomsnittsalder tropp: 25,78
Antall engelske spillere: 11/23

Hvordan gikk det forrige sesong?
Aston Villa leverte en flott sesong og kom til slutt på 11. plass, med 16-7-15 og 55-46 i målforskjell. De endte på 55 poeng, kun syv poeng bak Tottenham på syvende som ville gitt spill i Conference League. Emiliano Martínez etablerte seg som en av ligaens beste spillere, mens Jack Grealishs fenomenale prestasjoner sørget for at han er en av sommerens heteste overgangsobjekter. Ollie Watkins hadde en flott sesong på topp, og fansen mimrer fremdeles med glede over den 7-2-triumfen mot daværende regjerende mester Liverpool.

Klubbens toppscorer forrige sesong: Ollie Watkins scoret 14 ligamål som sendte ham på en 8. plass på toppscorerlisten.
Flest assists forrige sesong: Jack Grealish hadde hele ti assists, og endte på femteplass i Premier League totalt.

Hvordan ser klubbens pre-season ut?
Spillerne som ikke var involvert i EM eller Copa America rapporterte tilbake mandag 5. juli. Douglas Luiz skal forøvrig spille OL for Brasil og går dermed glipp av sesongstarten. Klubben har ikke annonsert noen treningsleir hverken her eller der, så mye tyder på at de blir værende på treningsanlegget på Bodymoor Heath. Har kommende treningskamper mot Walsall, Stoke, Nottingham Forest og Sevilla.

Største utfordring kommende sesong:
A) Beholde Jack Grealish. B) Beholde Jack Grealish. C) Beholde Jack Grealish. 
Jack Grealish har blitt kraftig linket til Manchester City, og Aston Villas ambisjoner for sesongen avhenger av om driblefanten blir værende på Villa Park eller ikke. Så enkelt er det. Med Grealish på laget, er Villa mer enn kapable til en plass på øvre halvdel, mens uten han går det mot en tung sesong. Vil selvsagt håpe å få nysigneringen Buendia fra Norwich varm i trøya så fort som mulig. Argentineren har vært en attraksjon på Carrow Road. Martínez hadde en glimrende sesong i Villa-buret forrige sesong, men må få enda mer hjelp av midtstopperne foran seg.

Odds (Coolbet)
Vinner 200,00
Topp 4 20,00
Topp 6 6,50
Nedrykk 9,00